Sami jesteśmy od lat miłośnikami gier planszowych i wiemy, że gracze lubią czytać nie tylko o samych grach, ale również o uczuciach, jakie się z nimi wiążą.

ZnadPlanszy.pl to właśnie tego typu miejsce, w którym po jednej stronie spotykają się autorzy, którzy chcą przekazać coś innym od siebie, a po drugiej czytelnicy szukający ciekawych i emocjonujących tekstów na temat swojego hobby. Łączy nas wszystkich, zarówno autorów, jak i czytelników jeden wspólny mianownik, a są nim gry planszowe.

Nie jest to kolejny  serwis  informacyjny, który opiera się tylko na podawaniu suchych faktów zaczerpniętych ze stron wydawców lub innych serwisów. Teksty, które tu znajdziecie pisane są przez graczy do graczy i pozbawione są reklamowych sloganów oraz marketingowych opisów kolejnych tytułów gier. Chcemy oddać głos ludziom, którzy kochają gry, lubią w nie grać, tworzą je oraz chcą o nich pisać.

ZnadPlanszy.pl to kilkadziesiąt autorskich blogów, pisanych przez znanych w branży autorów, którzy różnorodnością charakterów oraz czasami odmiennym sposobem podejścia do gier planszowych tworzą jedną wspólną, ale zarazem zróżnicowaną platformę skierowaną do wszystkich miłośników gier planszowych. Teksty, które tu się pojawią pozwolą poznać nie tylko nowe i stare gry, ale również myśli i uczucia piszących je autorów. Wspomniana wcześniej różnorodność to, naszym zdaniem, najlepszy sposób na oddanie złożonego obrazu, jakim są gry planszowe zarówno od strony samych gier, jak i graczy.

Stworzona platforma ma zachęcić nie tylko do lektury, ale również do dyskusji pomiędzy samymi czytelnikami, jak również między  autorami. Liczymy, że podobnie jak idea gier planszowych ma łączyć graczy, tak ZnadPlanszy.pl połączy osoby interesujące się grami planszowymi.

Mirosław „Tycjan” Gucwa, Marcin „Yosz” Krupiński”
Załozyciele platformy ZnadPlanszy.pl